Toggle navigation

Heigo Rosin

 Alustasin muusikaõpinguid Põltsamaa muusikakoolis 4-aastaselt õpetaja Õie Aruoja klaveriklassis. Edasised õpingud viisid aga löökpillide juurde, esmalt Põltsamaa Ühisgümnaasiumi Puhkpilliorkestrisse ja seejärel peagi Tartusse Heino Elleri nim. Tartu Muusikakooli õpetaja Raivo Rebase löökpilliklassi. 2011 aastal lõpetasin Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia bakalaureuseõppe dotsent Rein Roosi löökpilliklassis. Käesoleval aastal lõpetasin samas koolis magistiõppe Cum Laude diplomiga. Lisaks sellele õpin samaaegselt Belgias Antwerpenis Flaami Kuninglikus Konservatooriumis Carlo Willemsi ja Koen Wilmarsi löökpilliklassis magistriõppe I kursusel.

Olen osalenud She-E Wu (USA), Anders Åstrand, Pius Cheung (Hong Kong), Naoko Takada (Jaapan), Emmanuel Séjourné (Prantsusmaa),  Andrei Pushkarev (Ukraina), Stanisław Skoczyński (Poola), Mark Ford (USA), Igor Lesnik (Horvaatia), Kyung Hwan Choi (Lõuna- Koera), Leo Ouderits (Belgia) Carlo Willems (Belgia), David Friedman (USA), Linda Maxey (USA), Hakim Ludin (Afganistan), Jeff Moore (USA), Mario Boivin (Prantsusmaa), Heinz von Moisy (Saksamaa) ja Pedro Carneiro (Portugal) meistriklassides, lisaks sellele Dave Weckl ja Sheila E. Drumclinicus.

Olen edukalt osalenud mitmetel konkursitel: DeLinkprijs tänapäevamuusika konkurss 2013 I Preemia (Holland), Yamaha Scholarship Competition 2013 for Percussion I Preemia, “Klassikatähed 2013” II koht, Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia ning Klassikaraadio preemiad, Eesti Puhk- ja Löökpillimängijate konkursil Tallinnas I preemia, Marimbakonkursil Fermos Itaalias (2011, 2012), löökpillikonkursil The Tromp Hollandis (2010, 2012), Kolme Kooli Konkursil II koht (2008), Üleriigilisel Muusikakoolide Löökpilliõpilaste Konkursil I-II koht (2006)

Olen mänginud mitmete orkestrite koosseisus: Liégé Filharmoonia Sümfooniaorkester, Flaami Kuninglik Ooperiorkester De MUNT, Il Novecento Sümfooniaorkestris kontsertuuril “The Night of the Proms” (2011, 2012), Eesti Riiklik Sümfooniaorkester, Rahvusooper Estonia Sümfooniaorkester, Tartu Vanemuise Sümfooniaorkester ja Tallinna Filharmoonia Kammerorkester.

 

Solistina olen esinenud Eesti Riikliku Sümooniaorkestriga, Vanemuise Sümfooniaorkestriga, Tallinna Kammerorkestriga, Suure-Jaani Festivaliorkestriga ning Eesti Muusika- ja Teartiakadeemia Sümfooniaorkestiga. Lisaks sellele olen esinenud erinevate sooloprogrammidega nii Eestis kui ka välismaal: Poolas, Soomes, Belgias, Hollandis, Taanis ja Itaalias.

Lisaks tegelen aktiivselt spordiga: karate, jalgpalli, jalgrattasõiduga, jooksmise ning malega.

Minu unistuseks on saada löökpillisolistiks. Selle täitumiseks on vaja keskenduda sajaprotsendiliselt löökpillide õppimisele ning enda arendamisele läbi tundidepikkuse harjutamise iga päev. Olen harjutanud löökpille järjepidevalt juba üle kolmeteistkümne aasta ning saavutanud seejuures märkimisväärseid tulemusi nii oma õpingutes (Cum Laude Magistridiplom Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias) kui ka erinevatel konkursitel nii Eestis kui ka välismaal (nt “Klassikatähed 2013” II koht ja eripreemiad). Järgneval aastal plaanin omandada teise magistrikraadi Flaami Kuninglikus Konservatooriumis Belgias Antwerpenis ning seejärel omandada solisti diplom mõnes Kesk-Euroopas asuvas muusikakõrgkoolis.

1000€ suurust toetusraha kasutaksin õppetöös vajaminevate vahendite: erinevate ksülofoni-, kellamängu-, marimba- ja vibrafoninuiade ning trummi- ja timpanipulkade muretsemiseks, mis on kallid ning vajavad pideva harjutamise tõttu tihti väljavahetamist. 

Ennastsalgav tundidepikkune harjutamine, muusikaga tegelemine, kuulamine ja õppimine on kõik selleks, et saaksin iga päev astuda sammukese lähemale oma unistuse poole – saada löökpillisolistiks. Olles esimene löökpillimängija Eestis, kes pürgib solistiks ning esimene, kes on esindanud oma kodumaad edukalt erinevatel konkursitel ka välismaal, arvan, et olen sobilik kandidaat teie poolt eraldatavale toetusrahale.