Toggle navigation

Johanna-Riinu

Minu nimi on Johanna-Riinu. Ma  olen 16-aastane. Lõpetasin sellel kevadel Aravete Keskkooli 9. klassi. Elan väikeses ja armsas Sääskülas, mis asub Ambla vallas, Järvamaal.  Mul on palju huvialasid: saalihoki, lugemine, näitlemine, moedisain, kitarrimäng, erinevate rahvaste kultuurid, fotograafia, blogi pidamine ja majandus. Kuulun 4H noorteühingusse ja Aravete Keskkooli õpilasesindusse.
Soov õppida välismaal ja kogeda isiklikult mõnda teist kultuuri, on mul olnud juba üle nelja aasta. Olen uurinud erinevate riikide majanduse ja kultuuri kohta, kuid enim on mind paelunud just Hiina Rahvavabariik.  Samas tärkas minu soov minna vahetusõpilaseks Hiina Rahvavabariiki. Seepärast liitusin YFU (Youth For Undrestanding) Eesti MTÜga. YFU on rahvusvaheline organisatsioon, kes tegeleb kahekümmnendat aastat Eestis 15 -18 aastaste õpilaste vahetusaasta koordineerimisega. Läbisin valimispäeva, kus osales palju noori. Minu eesmärgiks  on õppida tundma maailma ühe kõige olulisema majandusriigi keelt, ning saada kogemusi orienteerumaks iidsete traditsioonidega ühiskonnas, et tulla tagasi Eestisse avarama silmaringi ja uute kogemustega, jätkates tulevikus kindlasti Hiina keele ja kultuuri tundmaõppimist.

Väga oluline on minu jaoks ka koolis õppimine ja pidev enesearendamine. Olen osalenud paljudel maakondlikel olümpiaadidel  (keemia, füüsika) ja konkurssidel (etlus).  2012. aasta suvel olin üks kuuest Eestit esindavast vabatahtlikust rahvusvahelises vabatahtlikke  laagris Prantsusmaal. Sellel kooliaastal võitsin koos kahe klassiõega  (osales 78 võistkonda üle Eesti) EBS poolt korraldatava  vabariiklikku majandusmängu Creatlon, tänu millele avaneb mul võimalus keskkooli õpinguid pärast vahetusaastat alustada Estonian Business Schoolis. Keskkooli lõppedes soovin asuda õppima rahvusvahelist majandust või rahandust.  
Olen vahetusaastale minekust unistanud neli aastat, nüüd on mul avanenud selleks võimalus.  Läbisin vahetusmaad tutvustava kursuse Tallinna Ülikoolis, lisaks olen lugenud päris palju riigi kohta ning õppinud hiina keelt. Vahetusaasta maksumus on 7450 eurot, mis jaotub järgmiselt: 38 % vastuvõttev maa, 38 % sõit ja kindlustus, 22% YFU Eesti, 2 % stipendiumifond. Praeguseks olen toetust kogunud perekonna,  heade firmade ja inimeste abiga. Lisaks korraldasin koos perega emadepäeva heategevuskontserdi. Kuna vahetusaasta maksumus on väga suur,  oleks Denim Dream Unistuste konkursi poolt pakutav 1000 eurot mulle väga suureks abiks.
Olen näinud väga palju vaeva jõudmaks just siia, kus ma täna olen ja ma ei karda  näha vaeva tulevikus. Olen enda vanuse kohta suurte unistuste ja  tulevikuplaanidega ja seepärast leian, et olen unistuste konkursi võitu väärt.
See stipendium aitaks  muuta mu elu, avardaks silmaringi ja avaks ukse minu südamesoovi täitumisele. Iga heategu süütab uue sädeme, mis kiirgab valgust ja loob uusi perspektiive.