Toggle navigation

Klarika Kaldmaa

                                 Mina Klarika Kaldmaa soovin osaleda Denim Dreami unistuste konkursil.

Olen sündinud 29. märtsil 1995. aastal Tallinnas ning õpin Tallinna Saksa Gümnaasiumi 11. klassis. Olen sõbralik ja mulle  meeldib uute inimestega tutvuda ning reisimine. Minu lemmik hobiks on kujunenud sportimine. Olen aktiivne väiksest peale. Oma vaba aja sisustan, kas kodus puhates, sõpradega väljas käies või lisa trenne tehes, aga viimasel ajal jääb vaba aega aina vähem treeningute, võistluste ja laagrite kõrvalt, kuna eesmärgid on kõrged. Samas tuleks treenida mõistlikus piires, et rohkem vigastusi vältida. Sportimine annab võimalusi palju võistlustel käia ja tutvuda uute inimestega. Alustasin spordi treeningutega nüüdseks juba 7 või 8 aastat tagasi. Hakkasin käima kergejõustiku trennis ning aasta hiljem käisin ka paralleelselt jalgpalli trennis. Vahel oli ka kaks trenni päevas. Mul on igas alas potentsiaali, nii treenerid väitsid juba esimestel treeningutel. Selle ajaga olen märkimisväärselt arenenud. Jalgpallis olen mitmel aastal tulnud Eesti meistriks ning kuulunud Eesti noorte koondisesse, kaasa löönud noorte Balti turniiril ja Euroopa meistrivõistluste kvalifikatsioonis, kus Balti turniiril ka värav löödud. Kergejõustikus tulin oma esimesel Eesti Meistrivõistlustel vanematega võisteldes pronks medalile kõrgushüppes ning järgmisel aastal juba Eesti meistriks. Teivashüppes olen püsinud aastaid esikolmikus ja sellel aastal sain isegi täiskasvanute arvestuses Eesti Meistrivõistlustel pronks medali, sellel aastal sain veel viievõistluses Eesti meistriks ning esindasin Eestit Baltimatšil. Olen eelnevalt mitmel alal esindanud veel Eestit kergejõustikus (kõrgushüppes, teivashüppes ja mitmevõistluses). Olen tegelenud ka muusikaga, läbinud Arsise Kelladekooli, õppinud flööti, klaverit ja trumme. Kooli esindan erinevatel võistlustel (suusatamine, võrkpall, jalgpall, triatlon, võimlemine jne.).

Nüüdseks olen ma teinud oma lõpliku valiku spordis ning jäänud kergejõustiku peale, sest see on mulle kõige südamelähedasem spordiala, mida teen suure rõõmu ja naudinguga. Minu lemmik alaks on kujunenud teivashüpe juba üsna varakult, lisaks meeldib veel kõrgushüpe. Olen seadnud omale kõrged eesmärgid teivashüppes ja treenin nende saavutamiseks kõvasti ning olen väga kohusetundlik oma treeningute suhtes. Kui mõni trenn välja ei tule, ei anna ma alla, ega kõik päevad ei saa olla õed-vennad. Mõtlen, mis valesti tegin ja küll järgmine trenn tuleb parem. Trenni minemata ei saa ma jätta, sest kuidas siis nii saab, et minu konkurent läheb trenni ja mina mitte. Olgu mis tahes päev, pikk ja väsitav koolipäev, aga trenni minemata ei jää.

Kõige kõrgemaks unistuseks oleks mul jõuda olümpiale eestit esindama, aga enne seda oleks ka vaheetapild käia EM-il ja MM-il. Esimeseks eesmärgiks on täita U20 või U23 EM-i teiba norm ära. Tahan tunda seda tunnet suure publiku ees võistelda ja Eestile au tuua. Selleks olen juba eelnevalt 8 aastat treeninud, otsinud võimalusi toetuste saamiseks, võistelnud igal tasemel võistlustel nii Eestis kui ka mujal riikides. Kavatsen tugevate treeningutega jätkata ja oma treening-graafikut aina tihedamaks muuta.

Toetust oleks vaja treeneing vahendite jaoks paremaks ja kiiremaks arenguks. Kindlasti oleks vaja paari teivast, sest praegu hüppan ma teiste klubi teivastega. Seega saadud preemiarahaga telliksin omale ühe teiba ning kindlasti võistlustel osalemiseks, treening laagris osalemiseks ning treening varustuse soetamiseks. Olen see aasta teinud paljudesse kohtadesse avaldusi, aga siiani pole läinud õnneks, loodan väga saada toetust alale kus mul on potentsiaali.

Sooviksin võita Denim Dreami unistuste konkursi 2013, kuna ma ei suudaks enam ilma spordita elada ja võidurahad annaksid võimaluse tegeleda sellega, mis on mulle hingelähedane. Samuti aitaks see kaasa tulemuste paranemisele ning motiveeriksid mind oma unistuste poole püüdlema.