Toggle navigation

Kris Taimre

 

 

Minu nimi on Kris Taimre. Ma sain just 7-aastaseks ja sügisel lähen I klassi, aga praegu käin veel viimaseid päevi Tallinnas Terakese lasteaias. Ma elan Raplamaal Aespa alevikus. Mul on 2 õde, kes õpivad ülikoolis, üks Tartus õigusteadust ja teine Taanis arhitektuuri ning

üks vend, kes hetkel rajab oma firmat, mis tegeleb teenuste kvaliteedi hindamisega. Mind huvitab kõige rohkem kabe mängimine ja Legode kokkupanemine. Mul on hästi palju Legosid ja olen need kõik ise kokku pannud. Kabet mängin ma alates 4-eluaastast ja ma käin seda õppimas Nõmme Noortemaja kaberingis treener Heinar Jahu käe all.

 

Ma jõudsin sel aastal Eesti kabe Meistrivõistluste Juunioride vanuseklassis (kuni 16-aastased noored) finaali 8 parema hulka ja nüüd sõidan 1.–7. augustil Poolasse Euroopa Meistrivõistlustele. Minu unistus on seal võistlustel hästi mängida. See reis ei ole odav ja kuna ma nii noor olen, siis tuleb mu isa ka nendele võistlustele kaasa. Eelneva arvestuse järgi läheb see Poola sõit maksma umbes 300-400€ ühele inimesele, see kataks siis sõidu- ja hotellikulud. Kahepeale koos isaga läheb see maksma umbes 800€. Mul on 2 õde, kes õpivad ülikoolis, üks Tartus ja teine Taanis ning üks vend, kes on hetkel töötu. Mu vanemad toetavad neid kõiki ja seetõttu on rahadega päris kitsas ning mul on vaja mõni sponsor leida, et see reis teoks saaks. Sel aastal ma saavutasin ka Eesti MV pisikadettide vanuseklassis 3. koha, Koolieelikute turniiril 1. koha, Raplamaa talimängudel Kohila kabevõistkonnaga 1. koha, Tallinna kesklinna lasteaedade turniiril 1. koha, VIII Noorte mõttemängude festivalil rahvusvahelise kabe pisikadettide II koht ja VIII noorte mõttemängude festivalil vene kabe pisikadettide I koht. Veel on mu unistuseks endale korralik 100-ruuduline Rahvusvahelise kabe laud koos nuppudega osta. Eestis ei ole mul õnnestunud seda kuskilt poest leida, seetõttu tahaksin seda Poolast osta või internetist tellida, see aga maksab ka päris palju. Praegu kasutan ühte ruudulist kilet ja vene kabe nuppe, millele on täienduseks õllepudelikorgid lisatud, et saaksin ülesandeid lahendada ja mängida. Sellest 1000€ peaks just parasjagu niipalju üle jääma, et saaksin omale korraliku kabelaua harjutamiseks osta.

 

Kuna olen veel väga noor ja olen kabes häid tulemusi näidanud (eelkooliealiste seas ei ole mulle Eestis võrdset), siis annaks see 1000€ mulle korraliku tõuke edasisteks kabeõpinguteks ja võistlustel osalemiseks.

 

Kris Taimre 7.a

Kirjutatud isa Kermo Taimre abiga :)