Toggle navigation

Marcus Pertelson

Marcus Pertelson – Edukas noor purjelauasõitja, kes soovib osa võtta Euroopa Meistrivõistlustest

14.aastane

Harjumaa, Tallinn

Lõpetanud 7.klassi

Rocca al Mare Kool

        Mulle meeldib tegelda ekstreemspordiga, eriti purjelaua- ja lumelauasõiduga .

Juba 2 aastaselt hakkasin tegelema judoga, hiljem lisandusid lumelauasõit, ujumine, tennis, golf, male, korvpall ja purjetamine. Aasta tagasi hakkasin tegelema aktiivselt purjelauasõiduga .

See hakkas mulle juba esimesest korrast väga meeldima ja nüüdseks olen kindel , et see on ala milles tahan tippu jõuda.

 ,,You can't stop the waves, but you can learn to surf ''

 Minu unistus on purjelauasõidus maailma tippu jõuda ning sellega elatist teenida. Järgmise aasta eesmärk on jõuda noorte Olümpiale, mis sõidetakse Techno 293 klassis. Kindlasti tahan ma kunagi võita MM'i. Siiani olen ma üritanud võimalikult palju võistelda ning treenida. Eelmisel sügisel tulin ma Eesti Meistrivõistlustel Techno 293 alla 15  aastaste vanuseklassis 2. kohale. Sellel kevadel olin ma Eesti Karikavõistluste 1.etapil Techno 293 alla 17 aastaste seas 2. kohal. Juuni lõpus tulin ma Baltic Cup alla 17 aastaste poiste seast 3. kohale. Juuli lõpus sõidan ma Poola Techno 293 Maailmameistrivõistlustele. Ma võistlen alla 17 aastaste arvestuses koos sadade teiste noortega. Konkurents on kõva ja võistlejaid on palju. Selleks võistluseks olen ma treeninud juba pea aasta aega. Kuna talvel surfata ei saa siis tuli teha trenni sees. Meile koostati eraldi programm, mis valmistas meid suveks ette. Trennid toimusid 4 korda nädalas: esmaspäeviti võitluskunstid ja üldkehaline treening, neljapäeviti jõusaali treening, reedeti ujumine ning laupäeviti jalgpall. Kui oli piisavalt lund siis käisime Lõuna-Eestis suusa ja lumelaua laagris. 

      Eelmise aasta novembrist alustasin treeningpäeviku täitmisega, novembrist kuni detsembri lõpuni tuli mul kokku 74 treeningtundi. Jaanuari algusest kuni praeguseni on kogunenud 213 treeningtundi, suur osa sellest on  purjelauasõit.

         Igal hommikul ootan alati, et saaksin jälle trenni minna.Vaatan enne ilmaennustust - kui lubab head tuult, üritan võimalikult kiiresti Piritale saada. Kohale jõudes rigan üles varustuse ja teeme trennikaaslastega väikse jooksu. Peale seda kiirustame merele. Tihti on ka treener kaatriga merel juhendamas ning treeningu jaoks vajalikke rajamärke sisse panemas. Ootame järgi ka viimased tulijad ning teeme treeningsõite. Ka trennis võistleme omavahel ja esimene olla on hea, kuna mulle on alati meeldinud võistelda. Peale veetreeningut sõidame mõnikord aerulaudadega laevalainetel või skimboardidega mööda rannajoont. Siis käime jões ujumas ning lähme pärast sauna soojenema. Peale igat trenni analüüsime koos treeneriga mis trennis sai tehtud. Järgmisel korral üritame alati eelmine kord tehtud vead parandada.  Surf on lahe!!

 

Toetusraha kasutaksin Techno 293 Euroopa meistrivõistlustele sõitmiseks.

 Lennupiletid  Tallinn-Eilat-Tallinn mina+treener

 Varustuse transport

 Stardimaks 

 Majutus

 Toitlustus

Miks olen mina toetusraha vääriline ?

Ma olen väga võistlushimuline ning pühendunud purjelauasõidule. Ma olen kõvasti trenni teinud ja jätkan selle tegemist, mulle meeldib mida ma teen, mulle meeldib sportlik ja tervislik eluviis, ma ei karda karmi konkurentsi ja mulle meeldib tulemuse nimel tööd teha. Need põhimõtted viivad edasi nii spordis, kui ka muus elus.  ,,Life begins at the end of your comfort zone ''