Toggle navigation

PRIEŽIŪRA

Kelnes skalbkite 30-40 laipsnių temperatūros vandenyje (per karštas vanduo kenkia audiniui - spalva greitai nublunka, o audinys sugadinamas - ištįsta), išvertę į blogąją pusę, užsegę sagas ir užtrauktuką.
Jei ant drabužių yra odos etikečių, nenaudokite skalavimo priemonių, per daug skalbimo miltelių, skalbinių negalima palikti šlapių ir skalbimo temperatūrą reikia nustatyti labai atidžiai - kitaip etiketė gali nudažyti audinį.
Medvilninę ir lininę medžiagą skalbkite iki 60 laipsnių temperatūros vandeniu, margų arba plonų skalbinių skalbimo programa.

Vilną ir mišrios sudėties audinius skalbkite iki 40 laipsnių temperatūros vandeniu, vilnos skalbimo programa arba rankiniu būdu. Naudokite specialias vilnoniams audiniams skirtas skalbimo priemones.

Brangius ir lengvai besiveliančius audinius, kurių sudėtyje yra kalnų ožkų vilnos, angoros ožkų vilnos, vikūnijės, kašmyro ir t.t., taip pat gaminius, papuoštus perlais, siuvinėjimais ir t.t., skalbkite rankiniu būdu 30 laipsnių temperatūros vandenyje ar nuneškite į cheminę valyklą.

Skalbinius džiovinti skalbyklės džiovintuvu nerekomenduojama, nes po to drabužį labai sunku lyginti. Tačiau lengvas džiovinimas centrifuga vilnoniams audiniams ir audiniams iš vilnos mišinio suteikia minkštumo ir purumo.
Megztų gaminių gręžti negalima! Suformuokite drėgną megztą gaminį, suteikdami jam jo pradinį dydį ir formą. Medvilninius ir lininius gaminius, kurie po skalbimo linkę susitraukti, galite patampyti, kol jie įgaus pradinį dydį.

Visiems megztiems gaminiams geriausias džiovinimo būdas yra ištiesti horizontaliai ant specialaus tinklo ar ant lygaus paviršiaus. Jei megztas gaminys džiovinamas ant grindų, stalo ar kitų drėgmės neabsorbuojančių paviršių, protinga po juo ištiesti didelį sulankstytą rankšluostį. Jei megztą gaminį džiovinate ant pakabos, būtinai pasirinkite tinkamo dydžio suapvalintais pečiais pakabą, kad vėliau jūsų neištiktų nemaloni staigmena – džiūvimo metu atsiradę „sparneliai“.

Vilnonius gaminius ar gaminius iš vilnos mišinio, taip pat iš viskozės lyginkite lygintuvu, neviršijančiu 150 laipsnių, iš blogosios pusės, apdengę drėgnu skudurėliu arba lygintuvu su garu. Gaminius iš lino ir medvilnės lyginkite lygintuvu su garu, neviršijančiu 200 laipsnių.
Megztus gaminius, ypač sunkesnius ir didesnius, rekomenduojama sudėti ant spintos lentynos, o ne kabinti ant pakabos - kitaip vėliau galite rasti savo mėgstamą megztinį ištįsusį ir netinkamą dėvėti.

.