Toggle navigation

Ieteikumi kopšanai

 

Bikses būtu jāmazgā 30-40 grādu temperatūrā (pārāk karsta temperatūra bojā audumu - krāsa ātri izbalo un auduma šķiedras tiek sabojātas, un audums izstiepjas), izgrieztas uz kreiso pusi, ar aizpogātu pogu/ pogām, aizvilktu rāvējslēdzēju.

Ja apģērbam ir atsevišķas ādas etiķetes, nedrīkst izmantot ne skalošanas līdzekli, ne pārmērīgi daudz mazgāšanas pulvera, veļu nedrīkstētu atstāt slapju, un mazgāšanas temperatūra ir ļoti rūpīgi jāievēro- pretējā gadījumā etiķete var nokrāsot audumu.
Kokvilnas un lina materiālus mazgā līdz 60 grādu temperatūrā, izmantojot raibas vai smalkas veļas programmu.

Vilnas un kombinētus materiālus mazgā līdz 40 grādu temperatūrā, izmantojot vilnas mazgāšanas programmu vai ar rokām. Būtu arī jāizmanto īpaši vilnas priekšmetu mazgāšanai paredzēti līdzekļi.

Dārgi un ar sastāvu, kas viegli saraujas, materiāli, kas satur mohēru, angoru, vikunju, kašmiru u.tml., kā arī priekšmeti, kurus rotā pērles, izšuvumi u.c., ir jāmazgā ar rokām 30 grādu temperatūrā, vai arī jānes uz ķīmisko tīrīšanu.

Žāvēšana veļas žāvētājā nav ieteicama, jo pēc tam priekšmetu ir ļoti grūti izgludināt. Taču neliela centrifūgas izmantošana vilnas un vilnas maisījuma priekšmetiem sniedz apjomu.
Izgriezt nedrīkstētu nevienu adījumu! Mitru adījumu formējiet ar rokām, lai atjaunotu tā sākotnējo izmēru un formu. Kokvilnas un lina priekšmetus, kuri mēdz pēc mazgāšanas sarauties, var droši izstiept sākotnējā izmērā.

Visiem adījumiem piemērotākā ir žāvēšana uz līdzenas virsmas, kas nozīmē, ka mitru priekšmetu izklāj uz īpaša tīkla vai vienkārši horizontāli žūšanai. Gadījumā, ja priekšmetu novieto uz grīdas, galda vai citu mitrumu neizsūcošas virsmas, ir gudri zem tā novietot vairākkārtīgi salocītu lielu dvieli. Ja žāvējat adījumu uz pakaramā, noteikti izvēlieties atbilstoša izmēra pakaramo ar noapaļotiem stūriem, lai vēlāk Jums nebūtu nepatīkama pārsteiguma par žūšanas laikā iegūtajiem "spārniņiem".

Vilnas un vilnas kombinācijas viskozes saturošus materiālus gludina ne vairāk kā 150 grādu temperatūrā no kreisās puses, caur mitru drānu vai ar tvaika gludekli. Lina un kokvilnas priekšmetus gludiniet līdz 200 grādu temperatūrā ar tvaika gludekli.
Adījumus, īpaši smagākus un lielākus, ir ieteicams novietot skapī uz plaukta, nevis pakarināt uz pleciņiem - citādi varat vēlāk savu mīļāko džemperi atrast izstiepušos un nēsāšanai nederīgu.